O NÁS

Kristián Berecz

OHEŇ

"Študoval som sociálnu prácu a v tej istej dobe pracoval na vedúcej pozícii v známom obchodnom reťazci. Keďže mám rád výzvy a neustále posúvanie svojich hraníc, rozhodol som sa opustiť korporátne prostredie a zameniť to za niečo menej isté, no zmysluplnejšie."


V Plaveckom Štvrtku sa podieľal na vytvorení poradenského centra. Jeho úlohou bolo spájať školu s rodinami žiakov z osady a podporovať/mentorovať deti. Zároveň mal na starosti komunikáciu s úradmi v oblasti sociálnych vecí. Aktuálne vedie vzdelávacie centrum EduBox v Lozorne. 


Soňa Koreňová

VODA

"Na univerzite som vyštudovala politológiu. Počas štúdia som absolvovala niekoľko zahraničných pobytov, neskôr stáží a spoluzaložila a viedla som študentský spolok venujúci sa práci so zahraničnými študentmi na Slovensku. Vždy som rozmýšlala, či Slovensko pre mňa nie je príliš malé :) Bezprostredne po štúdiu však môj život nabral absolútne nečakaný smer  a ja som sa ocitla medzi rómskymi deťmi v Plaveckom Štvrtku. Dodnes som za to vďačná."

Vďaka programu Teach for Slovakia pôsobila ako učiteľka angličtiny v Plaveckom Štvrtku. Keď jej deviataci končili základnú školu a prechádzali na strednú školu v Bratislave, s Kristiánom sa rozhodla založiť občianske združenie, ktoré bude podporovať mládež zo znevýhodneného prostredia. Aktuálne tiež pôsobí v EduBoxe, kde sa stará o koordináciu dobrovoľníkov a vzdelávanie detí. 

Pavol Železník

VZDUCH

"Vyštudoval som sociálnu prácu v Bratislave. Sociálnej inklúzií a terénnej sociálnej práci sa venujem v komunitnom centre občianskeho združenia Francesco už viac ako päť rokov." 


Aktuálne tiež pracuje na základnej škole v Plaveckom Štvrtku. Je veľkým futbalovým fanúšikom a spolu s Kristiánom absolvoval aj niekoľko futbalových turnajov s chlapcami z Plaveckého Štvrtku. Vďaka nemu sa podarilo rozvinúť spoločný projekt, v rámci ktorého sa zo stredoškolákov stali animátori a tútori mladších detí v komunitnom centre františkánov. 

Vytvorte si webové stránky zdarma!